skip navigation

2022 COMMITMENTS

2022 GRAD COMMITMENTS of NORTHERN CA PLAYERS

FIRST LAST POSITION HIGH SCHOOL COMMITMENT
ROB AIVAZIAN RHP COLLEGE PARK CAL
SHANE ALDRIDGE MIF MOREAU CATHOLIC COLORADO STATE (PUEBLO)
JOHN ALKIRE RHP FOLSOM TEXAS TECH
CAL AMBORN RHP DRAKE USF
JACK ANKER RHP TULARE WESTERN FRESNO STATE
NICK ARNETT 3B PONDEROSA WILLAMETTE UNIVERSITY
NATHAN BAEZA RHP CLOVIS WEST FRESNO STATE
MICHAEL BARNETT RHP COLLEGE PARK UCLA
DEREK BARTRAM OF NOVATO FRESNO STATE
JACK BASSEER 3B/INF FOOTHILL (PLEASANTON) PEPPERDINE
MATTEO BELLISIMO 1B/C TAMALPAIS SAINT MARY'S
LUIS BECERRA RHP MOREAU CATHOLIC CAL BAPTIST
MIKEY BELL SS/3B SAN JOAQUIN MEMORIAL CAL POLY
MILES BERGMAN OF ACALANES PACIFIC UNIVERSITY (OR)
MAX BERNAL 1B/LHP BUCHANAN CSU BAKERSFIELD
EVAN BILTER OF/RHP FOOTHILL COLORADO SCHOOL OF THE MINES
TYLER BLAIR RHP REDWOOD (LARKSPUR) CAL
GIOVANNI BLANCHETTE OF SAN JOAQUIN MEMORIAL SAINT MARY'S
JORDAN BOLDEN OF/RHP CLAYTON VALLEY CONCORDIA UNIVERSITY
HENRY BOLTE OF PALO ALTO TEXAS
LUCA BOVE OF REDWOOD (LARKSPUR) CAL
PAYTON BRENNAN OF ROCKLIN UCLA
NIC BRONZINI LHP CALIFORNIA LSU
JACK BROOKS MIF VANDEN OREGON
KADE BROWN RHP ELK GROVE SACRAMENTO STATE
JAXON BYRD OF/1B ALPHA CHARTER SACRAMENTO STATE
ANTONIO CABRERA 3B ARCHBISHOP MITTY USF
CADE CAMPBELL SS TOKAY CAL
JOE CARDINALE INF PALMA UTAH
DONOVAN CHRISS SS/P DE LA SALLE UC SAN DIEGO
RYAN CHRISTIANSEN C RIO AMERICANO SACRAMENTO STATE
LOGAN CINDRIC RHP MONTE VISTA PUGET SOUND
CUBBY CORTEZ SS CLAYTON VALLEY SACRAMENTO STATE
JACOB CRAIN LHP CLOVIS EAST SF STATE
NATHAN CRISWELL RHP OAKDALE LONG BEACH STATE
DONOVAN CROOK OF/INF SAN RAMON VALLEY POMONA-PITZER
JAKE CROSS RHP/1B ALAMEDA CAL POLY
CADE CUSHING RHP DE LA SALLE SAN JOSE STATE
DEVON DANIEL LHP KERMAN SAINT MARY'S
WYATT DAVIS OF PETALUMA FRESNO STATE
COLLIN DeBORDE RHP CLOVIS NORTH DAKOTA STATE
NICO DeFAZIO SS PIEDMONT PACIFIC
TYSON DeWALL RHP FOLSOM SAN DIEGO STATE
ERICK DIEZ OF/RHP VANDEN LONG BEACH STATE
DARRYL DILWORTH OF VANDEN CAL
ZANDER DITONA C/INF CASTRO VALLEY PACIFIC UNIVERSITY (OR)
OWEN DUECK LHP APTOS CAL POLY
NICK DUGAN RHP ST. BERNARD'S STANFORD
ETHAN DUNGO OF DE LA SALLE CAL LUTHERAN
RYAN EDWARDS RHP CHICO LONG BEACH STATE
SEBASTIAN EDWARDS RHP LINCOLN SACRAMENTO STATE
XAVIER ESQUER SS PALO ALTO ARIZONA
RAOUL FABIAN OF CALIFORNIA LONG BEACH STATE
DYLAN FANELLI 2B CALIFORNIA ALLEGHANY COLLEGE
COLE FELLOWS 1B/OF CLOVIS NORTH COLUMBIA
OWEN FIRESTONE C/3B ALAMEDA CAL POLY
BRANDON FORRESTER SS JESUIT OREGON STATE
TRISTAN FOX RHP ARCHBISHOP MITTY UTAH VALLEY
BRADEN FRANKS OF/3B OAK RIDGE SACRAMENTO STATE
TRIPP GARRISH OF/LHP CARLMONT AIR FORCE
ELI GENNIS RHP DE LA SALLE RICE
JACKSON GIACONE 3B/OF EUREKA CAL STATE FULLERTON
DREW GIANNINI 3B TRACY SAN DIEGO STATE
LOGAN GIBSON OF/RHP ENOCHS HAWAII
MATTHEW GONSALVES C DOUGHERTY VALLEY FRESNO STATE
TRISTON GRAY 3B/P MADERA SOUTH FRESNO STATE
JESSE GUTIERREZ LHP WILCOX SAN JOSE STATE
ELI HANCOCK OF LINCOLN (STOCKTON) SONOMA STATE
JAKE HARVEY IF/C/P WOODCREEK NEVADA
LEIGHTON HELFRICK OF CLAYTON VALLEY UC DAVIS
MAX HIPPENSTEEL RHP SALINAS UC DAVIS
ETHAN HSU RHP DOUGHERTY VALLEY PRINCETON
MARK HU RHP HARKER SCHOOL CAL TECH
COLLIN IRWIN C PINOLE VALLEY WESTERN OREGON
JORDAN JACOBSON LHP DEL CAMPO SACRAMENTO STATE
ELIJAH JAMES 2B ST. MARY'S PREP MOREHOUSE COLLEGE
HUNTER JANSEN OF/LHP BUCHANAN PEPPERDINE
AIDEN JIMENEZ RHP ELK GROVE OREGON STATE
KYLE JIMENEZ RHP CLOVIS WEST FRESNO PACIFIC
BRENT JONES LHP OAK RIDGE UTAH
ELLIOT JOSLIN RHP ARCHIE WILLIAMS UC IRVINE
LUCAS KELLY 3B SACRED HEART CATHEDRAL TEXAS A&M
TREVOR KESTER-JOHNSON LHP LIVE OAK UC SANTA BARBARA
TRISTAN KIM RHP/OF ST. FRANCIS AMHERST COLLEGE
WYATT KING OF ST. FRANCIS CAL POLY
WILL KINNEY INF SERRA POMONA-PITZER
EVAN KLEINHANS RHP ST. MARY'S COLLEGE PREP COLUMBIA
KADEN KNAPP RHP VISTA DEL LAGO SACRAMENTO STATE
JACOB KRIEG 1B/RHP CLAYTON VALLEY OREGON STATE
COOPER LANZ RHP/INF BUHACH COLONY PACIFIC
BRANDON LARSON 1B ROCKLIN UC SAN DIEGO
KALEB LATIMER MIF CLOVIS WEST CSU SAN BERNARDINO
ETHAN LAY RHP COLUSA CONCORDIA (NE)
XAVIER LECOURS C MILPITAS HAWAII-HILO
RYAN LEE C ST. FRANCIS UC DAVIS
JARED LEWIS MIF SAN RAMON VALLEY SANTA CLARA
JORDAN LEWIS OF SAN RAMON VALLEY SANTA CLARA
GABRIEL MAGALLAN RHP HANFORD BIOLA
ZACK MALONE OF/LHP WOODCREEK SACRAMENTO STATE
DEVIN MASON RHP BENICIA CAL
JACKSON MATULICH RHP PIONEER WHITTIER COLLEGE
ZACHARY McCALL OF/RHP INTERNATIONAL (SF) NYU
COLE McGOWAN OF/INF REDWOOD (LARKSPUR) UC IRVINE
MAX MENDOZA 3B/OF SOQUEL SACRAMENTO STATE
EVAN MERZ MIF CLAYTON VALLEY MENLO COLLEGE
JACK METCHO MIF RODRIGUEZ PACIFIC
JARED METTAM INF HALF MOON BAY SAINT MARY'S
BRENDEN MOORE RHP PACIFIC GROVE WASHINGTON STATE
MALCOLM MOORE C/1B C.K. McCLATCHY STANFORD
REED MORING RHP APTOS UC SANTA BARBARA
ELIJAH MOULTRIE OF EDISON (FRESNO) SAN JOSE STATE
ISAIAH MUNOZ SS CLOVIS NORTH HAWAII
JARON NEVAREZ OF/LHP SAN RAMON VALLEY SAN DIEGO STATE
MASON OGIHARA OF C.K. McCLATCHY MID-AMERICA CHRISTIAN U
TORAN O'HARRAN RHP ROCKLIN STANFORD
DREW ORESKES 1B OAK RIDGE DORDT COLLEGE
MAX ORTEGA C ST. MARY'S CAL STATE FULLERTON
BRETT OTT 2B GRANITE BAY SACRAMENTO STATE
JACKSON PACE RHP SAN BENITO USC
ETHAN PACK OF JOHN F. KENNEDY OTTAWA UNIVERSITY (AZ)
BRYCE PADILLA RHP SAN JOAQUIN MEMORIAL SANTA CLARA
DANIEL PARKER RHP REDWOOD (VISALIA) WASHINGTON STATE
KEVIN PARKER SS BERKELEY HAWAII
KODY PERRY RHP MARIN CATHOLIC TRINITY COLLEGE
DANNY PETERS RHP PALO ALTO SF STATE
KADEN PETERSEN OF/RHP TURLOCK PACIFIC
JOE PLASKETT OF/RHP WASHINGTON (FREMONT) WHITTIER COLLEGE
SAM PURGASON 3B/P TRUCKEE SAN DIEGO STATE
NICK PUTNAM C/1B SAN RAMON VALLEY UC SANTA BARBARA
JASON REITZ RHP PIONEER SAINT MARY'S
CARSON REVAY 1B/LHP BEAR CREEK FRESNO STATE
MARCUS RIVERA 1B/C MOREAU CATHOLIC ST. JOSEPH'S COLLEGE (NY)
RUBEN RIVERA LHP SAN RAMON VALLEY USF
ZACH ROBMAN C CALIFORNIA PUGET SOUND
FREDDY RODRIGUEZ RHP RIVER CITY CAL POLY
BOBBY ROMITTI RHP VISTA DEL LAGO BENEDICTINE U (AZ)
LUKE ROSSI INF PALMA USF
JETT RUBY MIF BUCHANAN FRESNO STATE
AIDAN RUSSELL RHP VACAVILLE SAN DIEGO STATE
JONAS SALK SS ARCHIE WILLIAMS PORTLAND
TRENTIN SCHMIDT C RODRIGUEZ NEVADA
GRANT SELIG RHP TAMALPAIS USF
MICHAEL SINGLETON RHP VALLEY CHRISTIAN GEORGE FOX U
BRAEDEN SLOAN LHP WOODCREEK TEXAS CHRISTIAN
DRAKE SMART C/3B CLEAR LAKE CHICO STATE
DREW SMITH 3B BUCHANAN OREGON
J-P SMITH C/3B GRANITE BAY SACRAMENTO STATE
NATHAN SMOOT RHP MONTE VISTA REGIS UNIVERSITY
GRIFFEN SOTOMAYOR C TURLOCK WASHINGTON STATE
RYAN SPALLIERO RHP CENTRAL SAINT MARY'S
COLIN SPEAR IB SACRED HEART CATHEDRAL NEVADA
DYLAN STEWART RHP ST. JOSEPH NOTRE DAME PEPPERDINE
JAKE TANDY 3B CHRISTIAN BROTHERS PACIFIC
MYLES TERRELL MIF INDERKUM SOUTHERN U
ETHAN THOMAS RHP ALAMEDA HAWAII
CADEN THOMPSON SS WOODCREEK SANTA CLARA
CASEY THREATS INF PITTSBURG USF
ZACH TODD RHP MANTECA DALLAS BAPTIST
SAM TOOKOIAN RHP BUCHANAN MISSISSIPPI
CALIN TREXLER OF OAK RIDGE SACRAMENTO STATE
AUSTIN TURKINGTON 3B/P BELLARMINE CAL
ANDREW UHARRIET SS/P OAK RIDGE SACRAMENTO STATE
JACK VANONCINI C/UTL CARLMONT CAL STATE FULLERTON
EVAN WALLACE OF BUCHANAN UC IRVINE
TYSON WALLACE OF BENICIA ACADEMY OF ART
DYLAN WARREN LHP OAK RIDGE SACRAMENTO STATE
AUSTIN WATSON RHP EL DIAMANTE UTAH VALLEY
CHARLIE WELCH MIF REDWOOD (LARKSPUR) CAL POLY
CADEN WOOSTER RHP BISHOP O'DOWD SANTA CLARA
ISAAC ZALDIVAR RHP/C VANDEN SAINT MARY'S
NOAH ZIRKLE RHP ST. MARY'S COLLEGE PREP FRESNO STATE